Produkty TRBOnet


Pod marką TRBOnet rozwijane są pakiety profesjonalnych aplikacji tworzonych z myślą o centrach zarządzania i dyspozytorniach monitorujących znaczący ruch. Rozwiązania te wspierają zarówno kanały cyfrowe, jak i analogowe, co jest szczególnie korzystne dla firm dokonujących migracji pomiędzy systemami. Oprogramowanie TRBOnet pomaga również zapanować nad sytuacjami kryzysowymi umożliwiając łączność pomiędzy działami i departamentami po zaledwie jednym kliknięciu dyspozytora.

Produkty TRBOnet w ofercie Siltec:

 

Jak TRBOnet może pomóc Twojemu biznesowi?

TRBOnet umożliwia monitorowanie przekazów audio, danych oraz kontrolowanie położenia zasobów firmy/instytucji. Dane są rejestrowane, co umożliwia ich analizę historyczną.

  • Śledzenie zasobów
  • Kontrola bezpieczeństwa zasobów
  • Telemetria oraz sygnalizatory alarmowe
  • Bezproblemowa integracja
  • Błyskawiczne powiadomienia
  • Łatwość integracji z istniejącymi systemami
  • Szerokie możliwości raportowania
  • Możliwość łączenia kanałów cyfrowych i analogowych

TRBOnet czerpie z możliwości, jakie oferuje cyfrowy standard DMR i protokół IP wykorzystywane w radiostacjach Motorola MOTOTRBO™. Jednocześnie poszerza funkcjonalności wspomnianej grupy urządzeń - przede wszystkim stwarza możliwość prowadzenia połączeń głosowych i równoległego transferu użytecznych danych.

Rozwiązania TRBOnet rozwijane są z myślą o potrzebach organizacji i przedsiębiorstw o zróżnicowanym profilu działalności. Udowadnia swoją użyteczność w sektorach transportu publicznego, logistycznym, służb ratunkowych, transportu gotówki – wszędzie tam, gdzie obok komunikacji głosowej, istotne jest transmitowanie danych dotyczących lokalizacji ruchomych zasobów i zarządzanie ich ruchem, wysyłanie wiadomości tekstowych oraz dodatkowe funkcje (np. sygnały alarmowe).

Podstawowymi zaletami TRBOnet są skalowalności oraz niezawodność. Możliwości nawet relatywnie niewielkiej sieci radiokomunikacyjnej mogą zostać poszerzone zarówno pod względem terytorialnym, jak i liczby użytkowników.

Równoległa implementacja systemów TRBOnet i MOTOTRBO™ znacząco zwiększa skuteczność komunikacji w firmie (poprzez poszerzenie strumienia informacji) oraz umożliwia obniżenie kosztów.

Głównym elementem system jest “radioserwer” – komputer z zainstalowanym oprogramowaniem i podłączoną stacją radiową Motorola MOTOTRBO™ (umożliwia łączność z mobilnymi użytkownikami za pomocą sygnału radiowego).

Użytkownicy za pośrednictwem stacji MOTOTRBO™ rejestrują się w sieci kontrolowanej przez dyspozytora. Uczestnicy sieci uzyskują dostęp do funkcji takich jak rozmowy grupowe i indywidualne, wysyłanie wiadomości tekstowych, wykorzystywanie danych telemetrycznych, monitoring GPS, nadrywanie konwersacji.

W bazie danych radioserwera rejestrowane są informacje o wszystkich użytkownikach. Ich liczebność jest ograniczona jedynie liczba kanałów obsługiwanych przez radioserwer.

TRBOnet wykorzystuje odbiorniki GPS i różnego typu mapy wbudowane w stacje radiowe MOTOTRBO™, aby monitorować i zarządzać ruchomymi obiektami. Dyspozytor może ulokować pojazd taki jak radiowóz, karetka lub ciężarówka przewożąca niebezpieczne materiały na cyfrowej mapie.

Architektura TRBOnet

TRBOnet bazuje na klasycznej architekturze klient-serwer. Jego podstawową zaletą jest elastyczność: oprogramowanie można zainstalować zarówno w ramach większego systemu, jak i na pojedynczym komputerze.